معاون وزیر بهداشت: پدافند غیرعامل باید در نظام سلامت ادغام شود

معاون وزیر بهداشت: پدافند غیرعامل باید در نظام سلامت ادغام شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت بر لزوم گسترش فرهنگ پدافند در حوزه سلامت تاکید کرد.

 

به گزارش خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حریرچی در همایش پدافند غیرعامل که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: در شرایطی باید برای مشکلات راه‌حل خود را داشته باشیم و شرایط مربوطه را پیش‌بینی کنیم. راه‌حل‌های استفاده شده نیز باید علمی و مبتنی بر شواهد باشد.

وی افزود: رعایت ایمنی در مراکز تنها به زمان جنگ اختصاص ندارد و در هر زمانی حفظ سلامت جسم، روان، اجتماعی و معنوی افراد باید مد نظر باشد.

 

حریرچی به شرایط فعلی کشور و تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی تحریم‌های همه جانبه با سلاح‌های همه جانبه مقابل ما قرار دارند. باید در این زمینه کشور را ایمن‌سازی کنیم، چرا که ما نیروی کمکی از کشورهای مجاور هم نداریم. بنابراین استقرار خدمات بهداشتی درمانی به صورت مناسب و گسترش فرهنگ پدافند در حوزه سلامت ضروری است.

 

وی در این باره افزود: تامین نیروی متخصص نیز بسیار مهم است، چه در شرایط متعارف چه غیرمتعارف باید از پدافند غیرعامل در سلامت بهره گیریم. این در حالی است که هنوز فرهنگ پدافند را در حوزه سلامت گسترش نداده‌ایم.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر بهداشت تاکید کرد: تولید علم عمومی نافع و همچنین بازمهندسی و نامهندسی منابع فیزیکی باید مورد توجه قرار گیرد. هر کار گلخانه‌ای و فردی در نظام سلامت محکوم به شکست است. باید پدافند را در نظام سلامت ادغام کنیم. لازم است برنامه‌ریزی‌های کامل و همچنین پیش‌بینی‌های لازم برای امنیت رفاهی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشیم و این مباحث را در دستور کار خود قرار دهیم.

 

منبع: ایسنا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...