دود زباله‌سوزی‌های غیرمجاز در چشم تهرانی‌ها!

دود زباله‌سوزی‌های غیرمجاز در چشم تهرانی‌ها!

1392-09-04

 

آتش و دود ناشی از سوزاندن زباله، ‌شب‌ها از حاشیه جنوب و جنوب غربی شهر تهران بر می‌خیزد و متخلفان همچنان از چنگ قانون می‌گریزند!

 

مهندسی محسن شوکتی، رییس اداره محیط زیست شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: شب‌ها در بزرگراه آزادگان، چه از سمت رباط کریم و چه از سمت اتوبان قم و یا اسلامشهر ضایعات جمع کن‌های شهر تهران، زباله‌های باقی مانده را می‌سوزانند که علیرغم تلاش‌های مکرر یگان حفاظت محیط زیست شهر تهران همچنان به کار خود ادامه می‌دهند.

 

وی با بیان اینکه این زباله‌سوزی‌ها از چشم سازمان مدیریت پسماند شهرداری دور مانده است افزود: علاوه بر اداره محیط زیست شهر تهران، اداره کل حریم شهرداری و از همه مهمتر سازمان مدیریت پسماند باید با این اقدامات مقابله کنند. همچنین از آنجا که زمین‌های اطراف شهر تهران در گذشته زمین کشاورزی بوده می‌توان با استفاده از قانون تغییر کاربری نیز به مقابله با این متخلفان اقدام کرد.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران تصریح کرد: یگان حفاظت محیط زیست بارها برای دستگیری متخلفان به منطقه رفته‌اند اما هر بار این افراد پیش از رسیدن ماموران از محل می‌گریزند.

شوکتی گفت: از آنجا که آتش‌سوزی‌ها به صورت پراکنده اتفاق می‌افتد بعید می‌دانیم که سازماندهی شده باشند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در این زمینه اظهار کرد: با شهرداری هماهنگی‌های لازم را داشته‌ایم و با مهندس حقانی - رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران نیز جلساتی را داشته‌ایم تا بتوانیم این معضل را حل کنیم.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران در خصوص نقش زباله‌سوزی‌ها در آلودگی هوای حاشیه تهران اظهار کرد: مساله اصلی در حاشیه شهر تهران بزرگراه‌ها و واحدهای صنعتی است که البته این ضایعات سوزی‌ها نیز در افزایش آلودگی هوای منطقه نقش دارند.

شوکتی با اشاره به دستگیری چند تن از ضایعات جمع کن‌ها در سال گذشته افزود: این افراد پس از دستگیری به مقامات قضایی سپرده می‌شوند تا طبق قانون با آنها برخورد شود.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی‌ها بیشتر در منطقه فولازید در حاشیه اتوبان آزادگان اتفاق می‌افتد افزود: خوشبختانه در این منطقه منزل مسکونی وجود ندارد.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهر تهران را در زمینه جمع‌آوری، انتقال، امحای پسماندها مثبت ارزیابی و تاکید کرد: در حال حاضر شهرداری تهران تمرکز خود را بر روی موضوع تفکیک از مبدا گذاشته تا این مشکل نیز هرچه زودتر حل شود.

 

منبع: ایسنا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...