مأموریت ویژه‌ای برای آلودگی هوا به اورژانس ابلاغ نشده است

مأموریت ویژه‌ای برای آلودگی هوا به اورژانس ابلاغ نشده است

 

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران اعلام کرد به دلیل اینکه وضع آلودگی هوای تهران در حالت اضطرار قرار ندارد، در نتیجه مأموریتی ویژه‌ای برای پایگاه‌های اورژانس ابلاغ نشده است و در میادین پر رفت و آمد مستقر نشده‌ایم.

سن عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، تصریح کرد: در یک هفته گذشته مأموریت‌های اورژانس تهران را بررسی کردیم اما تأثیر معناداری بین آلودگی هوا و مأموریت‌های اورژانس یافت نشد.

وی ادامه داد: زمانی که با اورژانس تماس گرفته می‌شود، وضعیت بیمار در حالت وخیمی بوده که باید به بیمارستان انتقال داده شود در نتیجه به دلیل اینکه بیماری به علت آلودگی در چنین شرایطی با اورژانس تماس نگرفته، گزارشی از وضعیت آلودگی و مأموریتهای مرتبط با آن به دست نیامده است.

عباسی ادامه داد: از سوی دیگر آلودگی هوا در مرحله هشدار قرار دارد و به وضعیت اضطرار نرسیده‌ایم. عوارض این وضعیت در حد سوزش چشم، سرفه و تنگی نفس است و تأثیر مستقیمی بر ماموریت اورژانس ندارد.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران احتمال داد که تعداد مراجعان بیمارستان‌ها، مطب‌ها و درمانگاه‌ها در این ایام افزایش یافته باشد، گفت: ‌روز گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوا در استانداری تهران تشکیل شد و چون وضعیت آلودگی هوا «اضطرار» اعلام نشده است، مصوبه‌ای را به اورژانس ابلاغ نکرده‌اند.

 

منبع: فارس نیوز

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...