عدم کسر حق بیمه از اضافه‌کار کارگران دولت

عدم کسر حق بیمه از اضافه‌کار کارگران دولت

 

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت درباره عدم کسر حق بیمه از فوق‌العاده اضافه‌کار کارکنان مشمول صندوق تامین اجتماعی را تایید کرد.

به گزارش ایلنا، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری روز سه‌شنبه اعلام کرد: موضوع شکایت از اجرای بخشنامه ۵۲۷۱/۹۳/۲۰۰ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در دیوان عدالت اداری و تقاضای ابطال آن، در جلسه دهم آذرماه هیات عمومی دیوان عدالت اداری مطرح و صحت بخشنامه صادره مورد تایید هیات عمومی دیوان عدالت اداری قرار گرفت.

گفتنی است، بر اساس احکام قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون برنامه پنجم توسعه حق بیمه فقط باید از حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر کم شود و بر اساس تبصره ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری، با توجه به اینکه اضافه کار فوق العاده مستمر محسوب نمی‌شود، قانون برای این پرداختی‌ها هیچ گونه کسوراتی در نظر نگرفته است.

بر اساس ادعای دولت، این بخشنامه برای رفع تبعیض بین کارکنان رسمی و غیر رسمی و در پاسخ به اختلاف نظر و ابهاماتی صادر شد که برخی دستگاه‌ها برای کسورات مربوط به اضافه کار کارمندان مشمول مقررات تامین اجتماعی با آن مواجه بودند.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...