مناظره «اصلاح قانون کار» نمایش تبلیغاتی بود

مناظره «اصلاح قانون کار» نمایش تبلیغاتی بود

1393-08-19

اعضای هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس با انتشار یادداشتی، برنامه مناظره اخیر تلویزیونی درباره «اصلاح قانون کار» را یک شوی تبلیغاتی خواندند.

به گزارش ایلنا، در بخشی از این یادداشت درباره یکی از افراد دعوت شده به این مناظره آمده است: جای بسی تاسف است که از فردی در این برنامه رونمایی می‌کنند که ماه‌ها پیش و در گزارش مستند هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی دریافت چند صد میلیون وجه نقد و کارت هدیه با دستور «عنصر فاسد و متخلف فاقد صلاحیت سازمان تامین اجتماعی» را در پرونده دارد.

متن کامل این یادداشت در ادامه می‌آید:

شبکه یک سیما در روز جمعه (۱۶ آبان) در برنامه مناظره با موضوع «اصلاح قانون کار» نمایشی با اهداف از پیش تعیین شده به رویت بینندگان خود رساند که جز تاسف واژه‌ای محترم‌تر برای وصف آن نیافتیم.

حقیقتاً اگر از سوال جهت دار و دارای اشکال نظرسنجی نیز بگذریم از چینش ناهمگون میهمانان مناظره (شما بخوانید مفاهمه) نمی‌توان مطلبی نگفت.

فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی از حضور منتخبین ملت به ویژه نمایندگان شریف مجلس شورای اسلامی در کلیه برنامه‌های کار‌شناسی مرتبط استقبال می‌کند، ولی جای این سوال اساسی وجود دارد که آیا از میان اعضای خبره و مسلط به قانون کار در میان کمیسیون تخصصی اجتماعی و فراکسیون کارگری فردی یافت نشد که حداقل ظاهر مناظره موجه جلوه کند.

جای بسی تاسف است که از فردی در این برنامه رونمایی می‌کنند که ماه‌ها پیش و در گزارش مستند هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی دریافت چند صد میلیون وجه نقد و کارت هدیه با دستور «عنصر فاسد و متخلف فاقد صلاحیت سازمان تامین اجتماعی» را در پرونده دارد و این در حالی است که نایب رئیس محترم این فراکسیون طی مذاکره تلفنی با مدیر محترم گروه ذیربط شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران تذکرات فوق و مراتب نارضایتی را ابلاغ نموده بودند.

مضحک‌ترین بخش این شوی تبلیغاتی در ثانیه‌های آخر به وقوع پیوست که مجری برنامه هدف پنهان برنامه ریزان را به منصه ظهور رساند و بدون توجه به نتیجه نظرسنجی خواستار اصلاح قانون کار به نفع کارفرمایان و کارآفرینان و کارگران شد.

در خصوص مباحث مرتبط با قانون کار مطالب زیادی وجود دارد که در وقت مقتضی به اطلاع عموم ملت بزرگوار به ویژه جامعه سخت کوش کارگری ایران اسلامی رسانده خواهد شد.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...