کارگران بابت دستمزد غیر واقعی سال جاری، همچنان از دولت طلب‌کارند

کارگران بابت دستمزد غیر واقعی سال جاری، همچنان از دولت طلب‌کارند

1392-10-14

دیوان عدالت اداری هنوز به شکایتی که از سوی گروهی از کارگران بابت افزایش غیر واقعی دستمزد‌ها در سال جاری مطرح شده بود، رسیدگی نکرده است.

عضو هیات رئیسه کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: کارگران هنوز بابت افزایش غیر واقعی دستمزدهای سال ۹۲ از دولت طلبکار هستند و این طلب باید در محاسبه دستمزدهای سال ۹۳ لحاظ شود.

محمدرضا فرض‌علیان در این باره به ایلنا گفت: دیوان عدالت اداری هنوز به شکایتی که از سوی گروهی از کارگران بابت افزایش غیر واقعی دستمزد‌ها در سال جاری مطرح شده بود، رسیدگی نکرده است.

این مقام کارگری گفت: با این وضع کارگران برای سال ۹۳ علاوه بر تورم واقعی سال ۹۲، بابت تورم لحاظ نشده سال ۹۱ نیز از کارفرمایان و دولت طلبکار هستند.

وی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند با پرداخت سبد کالایی با کارگران تسویه حساب کند، افزود: طبق ماده ۴۲ قانون کار تمامی مطالبات کارگران باید بصورت نقدی و غیر کالایی پرداخت شود.

فرض‌علیان بابیان اینکه پرداخت‌های غیر نقدی باعث می‌شود تا در دراز مدت قدرت خرید کارگران کاسته شود، افزود: سبد کالایی به عنوان کمک‌های فراگیری تلقی می‌شوند که دولت با پرداخت یارانه همه شهروندان را بهره‌مند می‌کند.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...