افزایش غلظت آلاینده‌های هوای تهران طی روز آینده

افزایش غلظت آلاینده‌های هوای تهران طی روز آینده

1392-09-26

 

محمد رستگاری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بر اساس آمار ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح امروز(سه شنبه، 26‌ آذر)، شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد.

 

مدیرکل مرکز پایش آلودگی هوای تهران همچنین ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی پایداری هوا طی روز آینده، پیش‌بینی می‌شود که طی روز آینده(چهارشنبه) شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوا باشیم و همین مسئله موجب ناسالم شدن شاخص کیفیت هوای این کلانشهر برای گروه‌های حساس خواهد شد.

 

وی بیان داشت: هم‌اکنون شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد 100 قرار دارد به این معنی که هم‌اکنون در مرز شرایط ناسالم قرار داریم.

رستگاری اضافه کرد: بر اساس آمار پایش‌گاه‌های سنجش آلودگی هوا منتهی به ساعت 11 صبح امروز شاخص کیفیت هوا در مورد مونوکسید کربن، ازن و دی‌اکسید نیتروژن به ترتیب بر روی اعداد 36، 13 و 62 ppm قرار دارد و حاکی از پاک بودن هوا در خصوص این دسته از آلاینده‌ها است.

وی با بیان اینکه شاخص آلاینده دی‌اکسید گوگرد در شرایط پاک قرار دارد، بیان داشت: درمورد شاخص ذرات معلق کمتر از 10 و 2.5 میکرون در شرایط سالم قرار دارد.

مدیرکل مرکز پایش آلودگی هوای تهران در ادامه از راه‌اندازی سامانه جدید اطلاع‌رسانی اداره محیط زیست استان تهران خبر داد و گفت: افراد می‌توانند با مراجعه با آدرس(www.tehran-doe.ir) از اخبار محیط زیست استان تهران با خبر شوند.

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...