پایان خشونت علیه زنان

پایان خشونت علیه زنان

1392-09-04

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی امحای خشونت علیه زنان ۲۵ نوامبر ۲۰۱۳ برابر با ۴ آذرماه جاری گفت: این روز زنان فرصتی برای همه ما است تا برای جلوگیری و خاتمه تمامی گونه های خشونت علیه زنان و دختران تعهد کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی امحای خشونت علیه زنان  25 نوامبر 2013 برابر با 4 آذرماه جاری گفت: این روز زنان فرصتی برای همه ما است تا برای جلوگیری و خاتمه تمامی گونه های خشونت علیه زنان و دختران تعهد کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی امحای خشونت علیه زنان  25 نوامبر 2013 برابر با 4 آذرماه جاری گفت: این روز زنان فرصتی برای همه ما است تا برای جلوگیری و خاتمه تمامی گونه های خشونت علیه زنان و دختران تعهد کنیم.  خشونت علیه زنان و دختران مستقیما بر افراد تاثیر می گذارد در عین این که بر بشریت مشترک ما نیزصدمه وارد می کند. در پاسخ به این چالش جهانی،   دکتر دنیس موک وگه، موسس بیمارستان پانزی در جمهوری دموکراتیک کنگو، جایی که زنان پس از تجربه هولناک خشونت به آنجا می روند. دکتر موک وگه گفته است: بسیاری از اوقات ما به گریه می افتیم. همه چیز به شدت تخریب شده است. اما باید شروع به کار کنیم. ما عمل جراحی انجام می دهیم. آنچه می توانیم را ترمیم می کنیم که بسیار مهم است. ایشان از شهامت زنانی روحیه می گیرد که آنان را درمان می کند و سپس  بسیاری از آنان برای کمک به دیگران ادامه کار می دهند. اگرچه دکتر موک وگه با خشونت علیه زنان در چارچوب درگیری های مسلحانه سروکار دارد، روحیه وی برای مقابله و حل این مشکل باید الگویی باشد برای همه تلاش ها جهت کمک به زنانی که با خشونت در خانه، مدرسه و سایر محیط های غیرنظامی در سراسر جهان، هر کشور و هر جامعه  روبه روهستند.

به گفته بان کی مون، امروز با آغاز 16 روز فعالیت از 25 نوامبر تا 10 دسامبر یعنی روز حقوق بشر مصادف است که ما برای به رسمیت شناختن مبارزه با خشونت علیه زنان که نقض فاحش حقوق بشراست تلاش ویژه ای می کنیم. امسال آگاهی رسانی را با پوشش رنگ نارنجی که نماد تعهد ما به این مهم است، افزایش می دهیم. یکی از راههای ایجاد تفاوت، حمایت از صندوق اعتباری ملل متحد برای خاتمه خشونت علیه زنان است که در پاسخ به نقض حقوق بشر و نیازهای امنیت فیزیکی و امنیت اقتصادی کمک می کند. در حالیکه تقاضا برای کمکهای مالی آن در سال های اخیر دو برابر شده است، مبالغی که صندوق می توانسته کمک کند تا 60 درصد کاهش یافته است.
بان کی مون در پایان پیام خود آورده است: این روز جهانی امحای خشونت علیه زنان فرصتی برای همه ما است تا برای جلوگیری و خاتمه تمامی گونه های خشونت علیه زنان و دختران تعهد کنیم.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...