شاخص محیط زیست و سقوط ۶۳ پله ای رتبه ایران در ۱۰ سال اخیر

شاخص محیط زیست و سقوط ۶۳ پله ای رتبه ایران در ۱۰ سال اخیر

شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٢

جامعه > محیط زیست - حال محیط زیست ما اصلا خوب نیست این را نه با یه یک نگاه به اطراف بلکه با توجه به شاخصه ها ی جهانی سنجش محیط زیست می توان دریافت.
هادی معیری نژاد- معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست عصر دوشنبه در جلسه مشترک شورای اداری و کارگروه آمایش سرزمین و محیط زیست استان سمنان با اعلام این نکته که ایران هم ‌اکنون در رتبه یازدهم کشورهای تولید کننده گازهای گلخانه‌ای در دنیا قرار دارد، تصریح کرد: در صورت تعمیم تعهدهای کنوانسیون منع تولید گازهای گلخانه‌ای به کشورهای در حال توسعه باید فکری اساسی در این باره کرد.

ابتکار همچنین گفت: بر اساس شاخص های جهانی وضعیت محیط زیست، عملکرد محیط زیست ایران در هشت تا 10 سال اخیر 63 رتبه جهانی سقوط کرده است.
شاخص EPIیا ENVIRNOMENTAL PERFORMANCE INDEX)) شاخصه ای است که بر اساس مطالعه بر روی در 22 شاخص زیست محیطی ، از جمله منابع آب ، آلودگی هوا ، تنوع زیستی و تغییرات آب و هوایی مورد بررسی قرار می گیرد و هر ساله توسط دانشگاه YALE و سایت http://epi.yale.edu/ اعلام می شود.
بر طبق این تحقیق ایران در رتبه 114 قرار دارد که بیانگر مشکلات فراوان بر سر راه دولت فعلی و خانم ابتکار برای باز سازی وضعیت محیط زیست است.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...